KURZY PLÁVANIA PRE DETI

Kurzy plávania pre deti 3,5. – 6. ročné.

Detičky sa učia plávať bez prítomnosti rodičov. Deti plávajú za použitia plaveckých pomôcok – kridielok, malých dosiek, opaskov alebo veľkých dosiek, to všetko podľa znalostí plávania detí v jednotlivých kurzoch. Každá hodina je po cca 25 minútach prerušená a deti sa zohrejú cvičením. Deťom sa venuje niekoľko trénerov naraz, ku každému dieťaťu je individuálny prístup. Rodičia nemusia mať strach, že dieťa plače a nechce ísť do vody. Pokiaľ budú rodičia rešpektovať pokyny trénerov, dieťa si postupne na neprítomnosť rodiča na bazéne privykne a plávanie sa mu zapáči. Deti sa naučia kraulový, prsiarsky a znakový kop, základné pohyby rukami. Naučia sa dýchať do vody, skákať do vody. Postupne sa učia plávať bez plaveckých pomôcok. Rodičia by si mali uvedomiť, že malé deti vykonávajú vo vode reflexné pohyby, že ich motorika sa rozvíja iba postupne. Deti sa nenaučia plávať za jeden kurz, trvá to tri aj viacej kurzov, podľa toho, aké je dieťa zdatné a koľko má rokov.

Kurzy plávania pre neplavcov

Tieto kurzy plávania sú rozdelené pre deti od 7 do 10 rokov , pre deti a mládež od 10 do 18 rokov a pre dospelých. Deti prechádzajú podľa nadobudnutých plaveckých znalostí z jedného kurzu do druhého priebežne. Po získaní základných plaveckých znalostí sa môžu deti a ich rodičia rozhodnúť, či dieťa bude postupne pokračovať vo výkonnostnom športe, alebo či bude plávanie mať ako aktívnu pohybovú záľubu.

Rekreačné plávanie

Rekreačné plávanie je vhodné pre všetkých, ktorí sa chcú zdokonaľovať v plávaní, chcú vo vode rozvíjať svoje schopnosti zábavnou formou, je možné aj plávanie s plutvami, príp. s ABC potápačským výstrojom.

Partneri

Menu
×